ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7921446
*
nr 792 1446
Spegel
Rotting, Svensk tenn, Design Josef Frank, 54x80
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/11 19:22:20
1
Vinnande bud
26/11 15:32:56
2
1.400 kr
26/11 15:33:25
2
1.700 kr
26/11 15:33:56
2
2.000 kr
26/11 15:58:40
3
2.400 kr
26/11 15:59:10
3
2.800 kr
26/11 16:00:01
3
3.200 kr
- Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef frank rotting spegel speglar svensk tenn svenskt tenn
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 792 1446
Spegel
Rotting, Svensk tenn, Design Josef Frank, 54x80
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 3.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/11 19:22:20 | 1 | Vinnande bud |
26/11 15:32:56 | 2 | 1.400 kr |
26/11 15:33:25 | 2 | 1.700 kr |
26/11 15:33:56 | 2 | 2.000 kr |
26/11 15:58:40 | 3 | 2.400 kr |
26/11 15:59:10 | 3 | 2.800 kr |
26/11 16:00:01 | 3 | 3.200 kr |
- Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef frank rotting spegel speglar svensk tenn svenskt tenn
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23